Vyhľadávanie nehnuteľností
Úvod | Ponuka | Vývoj cien | Kariéra | Užitočné rady | Kontakty

Kategórie nehnuteľností

Posledne prezerané ponuky

Prehrajte si naše video

Novinky a aktuality

Kúpa nehnuteľností v Chorvátsku

Kúpa nehnuteľností v Chorvátsku

Od 1. februára 2009 majú občania štátov EÚ rovnaké práva pri kúpe nehnuteľnosti v Chorvátsku ako samotní Chorváti, s... viac...

Kúpa nehnuteľností v Turecku

Kúpa nehnuteľností v Turecku

Pri kúpe nehnuteľnosti v zahraničí je nutné počítať s niektorými výdavkami, ktoré nie sú súčasťou ceny nehnuteľnosti. Nie všetky z uvedených poplatkov budú... viac...

Kúpa nehnuteľností v Turecku

Pri kúpe nehnuteľnosti v zahraničí je nutné počítať s niektorými výdavkami, ktoré nie sú súčasťou ceny nehnuteľnosti. Nie všetky z uvedených poplatkov budú nevyhnutné, viaceré hradí predávajúci developer, prípadne nie sú potrebné.

Ak by ste sa do kúpi nehnuteľnosti rozhodli pustiť samostatne, treba rátať z viacerými výdavkami, ktoré Vás môžu zaskočiť. Preto ich nižšie uvádzame.

My sa pri jednaní s predávajúcim snažíme hájiť záujmy svojho klienta a teda dohodnúť podmienky tak, aby Vaše náklady pri kúpe boli čo najnižšie, čo znamená, že nami ponúkaný servis značne zníži Vaše náklady.

V prvom rade je potrebné uviesť, že Vy ako kupujúci Nás neplatíte!

My máme províziu od developera a teda žiadne náklady na províziu našich maklérov nebudete mať.

Naopak, náš servis spočíva aj v tom, že v čase obhliadky nehnuteľností Vám poskytneme ubytovanie na 2-5 dní ZDARMA, rovnako transfery z letiska Antalya do Side a späť a samozrejme transfer samotných obhliadok poskytujeme ZDARMA.

Pri kúpe apartmánu získavate od nás jednorazový príspevok na letenku 150€, aby Vás obhliadka vyšla čo najmenej a aby ste boli čo najspokojnejší. Príspevok získavate pri kúpe, po absolvovaní obhliadok, nie vopred.

Pri kúpe nehnuteľnosti treba počítať s daňou z prevodu – 4% z kúpnej ceny /hradí sa pri prevode a platí ju z pravidla kupujúci/ Hradí sa na Katastrálnom úrade pri vystavení listu vlastníctva TAPU

Certifikovaný prekladateľ na Katastrálnom úrade „Tapu office“ v Turecku – 50€. Registračný poplatok na katastrálnom úrade 150€

Vzor listu vlastníctva nehnuteľnosti - TAPU

tapu.jpg (120 342 bytes)

Daň z nehnuteľnosti: platí sa raz ročne, vždy do konca mája vo výške 0,1% z ceny nehnuteľnosti

Prehlásenie elektriky: 63€ - jednorázovo Elektrika – 0,12 € / kwh

Prehlásenie vody: 55€ - jednorázovo Voda – 0,85€ / m3

Keď budete mať vybavené povolenie na pobyt, je možné zriadiť pevnú linku, ak máte záujem.

Pri kúpnopredajnom procese sa prejednávajú aj faktory poistenia budovy a záručných lehôt, ktoré ponúka developer – ako staviteľ a predávajúci, kanalizácia a mesačné poplatky súvisiace s údržbou areálu, strážnou službou a pod. Zo skúseností môžeme povedať, že v kvalitnom areáli s bazénom, fitnescentrom, záhradou, osvetlením exteriéru, strážnou službou je treba počítať s mesačnými nákladmi 60-100€ - v tom bývajú už aj zálohové platby vody a elektriny, údržba areálu a pod. Ceny sa líšia podľa počtu apartmánov, rozlohy a vybavenia areálu či lokality. Prečo Turecko

Turecko - Antalya, Alanya, Belek, Side destinácie, kde môžete investovať do vlastnej vilky, apartmánu, domu či rezidencie už teraz aj Vy. Prečo investovať do realít na Tureckej riviére?

Turecká riviéra a celá jej oblasť je top prímorskou destináciou Východného stredomoria. Antalya, Alanay, Side a Belek - sú top strediská, ktoré už nie sú len príležitosťou pre strávenie krásnej dovolenky počas letných prázdnin. V súčasnosti sa táto oblasť stáva veľmi populárnou pre investovanie do kúpy nehnuteľností v podobe apartmánu, vilky či nádherného domu priamo na pobreží v blízkosti nádherných pláží, píniových či citrusových hájov. Krása tohto prostredia nie je však jediným lákadlom, ktoré Vás môže osloviť.

Jedinečné cenové relácie už od 84.000 Euro, vysoký štandard prevedenia stavieb a vybavenia, sprievodný servis a služby, výborná kuchyňa a pohostinnosť miestnych ľudí robia z tejto oblasti ideálne miesto, kde môžete mať svoje víkendové, dovolenkové sídlo s celoročnou dostupnosťou.

300 slnečných dní s priemernou teplotou 30 stupňov Celzia v roku, skvelá časová dostupnosť zo Slovenska, len necelé dve hodiny letu ( to je, ako by ste sa autom presúvali z Bratislavy na Donovaly) a presuniete sa do exotickej prímorskej oblasti.

Čo je však na tom to najzaujímavejšie? Všetky tieto benefity posúvajú hranice nás stredoeurópanov úplne novým smerom, nakoľko leto, more, pláž a stredomorská klíma už nemusia byť výsostne letnou, dovolenkovou záležitosťou, ale poskytujú možnosť celoročnej relaxácie a oddychu na pobreží Stredozemného mora.

Za ďalšie trh s nehnuteľnosťami v Turecku a v oblasti stredomoria z roka na rok rastie a stúpa na dôležitosti a medziročný nárast sa pohybuje na úrovni 15 %, čo je skvelá príležitosť teraz výhode kúpiť a za krátke časové obdobie ešte lepšie predať. Celá oblasť je ekonomicky veľmi silná, prebieha tu developérsky boom a hlavne táto oblasť je nami stredoeurópanmi ešte stále pomerne neobjavená.

Turecká riviéra, ako investičná príležitosť, ako realitná zóna je veľmi populárna v krajinách Škandinávie, veď zhruba 70% investorov do nehnuteľností v tejto oblasti pochádza z týchto končín Európy.

Slovenské more sa presúva z Chorvátska do Turecka. Zabudnite na niekoľkohodinové zápchy na rakúskej diaľnici, zabudnite na to, že keď sa objavíte na pláži, tak natrafíte na suseda.

Dve hodiny letu, úplne iné pohodlie dopravy, to je to, čo Vám investovanie do realít v Turecku môže poskytnúť oproti komplikovaným presunom po preplnených európskych diaľničných ťahoch.

Mať vlastný dom, apartmán čí vilku na pobreží stredomoria poskytuje okrem štandardných prímorských aktivít aj celoročne dostupné lyžiarske podmienky, nakoľko v tejto oblasti sa nachádza lyžiarske stredisko s celoročnou snehovou pokrývkou. Ďalšou veľmi populárnou a vynikajúcou možnosťou, ako aktívne využiť Váš čas je golf v Turecku. Belek je golfovým rajom, nachádza sa tu niekoľko top golfových rezortov, ktoré patria k tým najlepším na svete.

Atraktívne reality, bezkonkurenčné ceny, jedinečná dostupnosť lokality, vynikajúce príležitosti na trávenie voľného času sú príležitosti, ktoré umožnia Vašim nakumulovaným finančným zdrojom zaujímavé zhodnotenie, prostredníctvom ktorého môžete podporiť aj vlastné podnikateľské aktivity s atraktívnym medziročným zhodnotením.

Tak vitajte v Turecku !!!
Projekty katalógových domov